חדשות מקומיות//

בגלל הקורונה: לא ברור מתי ייערכו הבחירות לראשות העיר בטבריה

בגלל הקורונה: לא ברור מתי ייערכו הבחירות לראשות העיר בטבריה

על פי החוק יש צורך לקיים בחירות שלושה חודשים לאחר סיום תפקידו של ראש העיר המודח, אולם מגפת הקורונה לא מאפשרת קיום הבחירות

הנה עוד מקום שבו מגפת הקורונה פוגעת מעבר למספר החולים. בטבריה שבה מספר החולים והמאומתים מגיע לכמה מאות, היו צריכות להתקיים בחירות לראשות העיר כבר לפני מספר שבועות לאחר שעוד בטרם המגפה הודח ראש העיר, רון קובי, על ידי ממלא מקום שר הפנים, השר זאב אלקין, בעת כהונת ממשלת המעבר.
על פי החוק, כידוע, יש צורך לקיים בחירות רק לראשות העיר עד שלושה חודשים לאחר הדחת הראש הקודם או סיום תפקידו מסיבות אחרות, אולם אז הגיע מגפת הקורונה ולא אפשרה את קיום הבחירות.
בינתיים ומאז ההדחה ממלא את התפקיד יו"ר הוועדה הקרואה, שמעון מעתוק, איש משרד הפנים, שמשתדל ככל יכולתו לייצב את המערכת, אולם הדבר כמעט בלתי אפשרי בהיעדר ראש עיר נבחר ובעיקר מועצה מתפקדת.
כזכור, נמשכה סאגת הדחת ראש העיר קובי למעלה משנה אחרי שנבחר ברוב גדול בבחירות שהתקיימו לפני שנה ושמונה חודשים. השר דרעי החליט להדיחו מכיוון שלא הצליח להעביר תקציב במועצה לעומתית, אך בית המשפט העליון קיבל את טענות קובי להליך בלתי תקין והותיר אותו בתפקידו עד שההחלטה על ההדחה קיבלה אישור משפטי סופי של העליון.
קובי עדיין לא מוותר, אולם נראה כי סיכוייו להצליח במאבקו קטנים, ועם זאת לא ברור מתי ייערכו הבחירות לראשות העיר. כידוע, הבחירות המקומיות אמורות להיערך בסוף שנת 2023 ובטבריה מקווים שהבחירות לראשות העיר ייערכו במרוצת השנה הקרובה עם נסיגת מגפת הקורונה ומציאת חיסון.
רבים מהתושבים כבר התייאשו מהמצב והם מבקרים את ההתנהלות, אולם הגורמים החרדיים בעיר דווקא מרוצים מהדחת קובי שהיה מאוד אנטי-חרדי בהתנהלותו. האם יבוא במקומו ראש העיר חרדי? הסבירות לא נמוכה, אך ימים יגידו.

Send Comments mail@yourwebsite.com Tuesday, July 28, 2020

רון קובי